A/H1N1, vajzat e Obames nuk do te vaksinohen

26/10/2009 11:55

Sasha dhe Malia Obama nuk do te vaksinohen kunder virusit te gripit te derrit.

Lajmin e ka bere te ditur zedhenesi i Shtepise se Bardhe, Robert Gibbs.

Ne SHBA vaksina eshte e disponueshme per femijet dhe te rinjte nga 6 muaj deri ne 18 vjec qe kane probleme te renda me shendetin.

Te shtunen presidenti Obama ka shpallur gjendjen e emergjences kombetare, pas vdekjes se 1 mije personave.

Top Channel