Irak, mandat-arresti per deputeten

24/10/2009 13:30

Nje mandat arresti per terrorizem eshte leshuar ndaj deputetes irakiane sunite Tayssir al Mashhadani dhe bashkeshortit te saj.

Lajmin e ka bere te ditur gjykatesi Ali al-Tamimi, i gjykates se Khales, lokalitet me shumice shiite ne verilindje te Bagdadit.

Cifti i perket partise islamike prane “Vellezerve myslimane”, grup qe me 25 deputete te tjere eshte formacioni politik kryesor sunit, te cilit i perket edhe kryetari i parlamentit Yhad al Samarrai.

Top Channel