Ne treg disku i ri i Rod Stewart

23/10/2009 18:30

Del me 23 tetor “Soulbook”, disku i ri i Rod Stewart, nje permbledhje e 13 kengeve soul, me te preferuarat e viteve 60 dhe 70.

Albumi permbledh shume bashkepunime: nje duet me Mary J. Blige qe bashkohet me Rod per te interpretuar suksesin e “Stylistics”, “You Make Me Feel Brand New”.

Nje duet me Jennifer Hudson ne “Let It Be Me”, ndersa ne “Tracks of My Tears” Smokey Robinson dhe Stevie Wonder shoqerojne Rod ne harmoniken e kenges se tij te njohur “My Cherie Amour”.

Top Channel