U2, koncert live ne You Tube

20/10/2009 14:55

Koncerti i grupit britanik U2 ne Kaliforni, diten e diel do te transmetohet live ne web site-n e njohur te videove You Tube.

Lajmin e ka bere te ditur vete grupi i njohur. Menaxheri Paul McGuinness ka deklaruar se meqenese ngjarja do te filmohet, do te ishte mundesia e persosur per ta shtrire koncertin pertej stadiumit.

Fansa nga 16 vende te botes, perfshire ata nga Mbreteria e Bashkuar, SHBA, Australia dhe India do te kene mundesi ta ndjekin shfaqjen ne oren 03:30.

Ky do te jete koncerti i parafundit i bandes muzikore per kete vit. You Tube ka njoftuar se do te vendose reklama ne faqen e saj.

Top Channel