Ngjela: Berishes t’i veshim kemishen e forces

16/10/2009 17:45

Kryetari i Partise per Ligj dhe Drejtesi, Spartak Ngjela, ne fjalimin e tij ne protesten qe opozita po mban per hapjen e kutive ne Berat, ka bere thirrje per bashkim ne menyre qe te rrezohet kryeministri Berisha.

Ngjela ka deklaruar se kryeministrit i duhet veshur kemisha e forces, e cila sipas tij eshte mjeti i vetem per ta larguar nga pozicioni uzurpator.

“Ky kryeminister eshte kunder solidaritetit kombetar. Shqiperia eshte ndare me zona. Problemi qendron ne nje pike, a do jemi te forte t’i veshim ketij kryeministri kemishen e forces. Asgje tjeter nuk mund ta ktheje mbrapsht kete uzurpator. Daten 20 nentor ta quajme daten kulmore ku gjithesecili te vije ne Tirane per te protestuar ndaj kesaj qeverisjeje te shterpe”, ka deklaruar Ngjela.

Ne te njejten linje ka qendruar edhe kryetari i PSD, Skender Gjinushi, i cili ka shprehur bindjen e tij se ne zgjedhjet e 28 qershorit qytetaret votuan per largimin e Berishes.

“Duhet te largohet Berisha, i cili nuk hap kutite e votimit qe ia kerkon populli, por merret me varrin e Zogut. Mbi 800 mije vete kane votuar me 28 qershor per largimin e Berishes. Qytetaret nuk votuan per pazarin Berisha-Meta. Te hapen sa me shpejt kutite”, ka deklaruar Gjinushi.

Top Channel