Spanje, dy deputete me virusin A/H1N1

30/09/2009 16:20

Dy deputete spanjolle, anetare te partise socialiste jane prekur nga virusi i gripit te derrave A/H1N1.

Lajmin e bejne te ditur mediat lokale, sipas te cilave behet fjale per deputetin andaluzian Juan Luis Rascon dhe asturianin Hugo Moran.

Sipas burimeve, dy politikanet ndodhen ne shtepite e tyre dhe paraqesin simptoma te gripit normal, te shoqeruar me temperature.

Burimet saktesojne me tej se numri i personave qe kane humbur jeten deri tani per shkak te gripit te derrave ne Spanje eshte 36.

Top Channel