Afganistan, atentat ne Kandahar, 12 te vdekur

29/09/2009 10:05

12 persona kane mbetur te vrare mengjesin e sotem ne Kandahar, si pasoje e nje atentati qe perfshiu nje autobuz te linjes se qytetit afgan.

Lajmin e bejne te ditur mediat nderkombetare, sipas te cilave mes viktimave ka shume gra dhe femije.

Sipas te njejtave burime, nuk perjashtohet mundesia qe bilanci i viktimave te rendohet ne oret e ardhshme. Per momentin dinamika e ngjarjes eshte ende e paqarte.

Top Channel