Tunizi, 20 te vdekur nga koha e keqe

23/09/2009 19:25

Rreth 20 persona kane humbur jeten dhe 8 te tjere kane humbur ne Tunizi per shkak te kohes se keqe.

Shume familje kane braktisur shtepite e permbytura nga shirat qe vazhdojne te bien qe prej nates se djeshme.

Permbytje jane verejtur edhe ne Gabes dhe ne ishullin e Djerbas, ku ne disa qendra te banuara, uji ka arritur 50 centimetra lartesi.

Top Channel