“Beatles”, 2.25 milione albume ne 5 dite

23/09/2009 17:50

Pothuajse 40 vjet nga ndarja e tyre, “Beatles” jane ende duke thyer rekorde ne shitjen e albumeve.

“EMI Group PLC” ka bere te ditur se konsumatoret ne Ameriken e Veriut, Japoni dhe Britanine e Madhe kane blere me shume se 2.25 milione kopje vetem pese dite pas daljes se versionit te rimasterizuar.

Albumet originale qe gjendeshin ne studion britanike u rimasterizuan ne “Abbey Road Studios” pas nje pune kater vjecare.

Kenget dolen ne treg ne te njejten dite me lojen e “Xbox 360”, “PlayStation 3” dhe “Wii”: “The Beatles: Rock Band”.

Top Channel