Holokausti, Rusia kritikon Iranin

19/09/2009 15:50

Ministri i Jashtem rus, Sergei Lavrov i ka cilesuar si “te papranueshme” deklaratat e presidentit iranian Ahmadinejad mbi Holokaustin.

Ahmadinejad ka bere shpesh here deklarata kunder Holokaustit, duke e cilesuar ate si “nje mit”.

“Deklarata te tilla, nga cilado ane qe te vijne, bien ndesh me te verteten dhe jane te papranueshme”, eshte shprehur Lavrov ne nje komunikate per shtyp.

Top Channel