Hatoyama, te merkuren takim me Obamen

18/09/2009 20:35

Yukio Hatoyama do te takohet me presidentin amerikan Barack Obama te merkuren ne Nju Jork, ne kuader te Asamblese se Pergjithshme te OKB-se.

Per kryeministrin japonez eshte misioni i pare jashte vendit qe pas fitores ne zgjedhje.

Ne Nju Jork ai do te takoje edhe presidentin koreano-jugor Lee Myung Bak, si dhe me perfaqesuesit e Kines dhe Rusise.

Diten e sotme Hatoyama priti ne Tokio presidentin italian Giorgio Napolitano, me te cilin diskutuan per nje sere ceshtjesh.

Top Channel