Rusi, zjarr ne nje baze ushtarake, digjet arkiva

13/09/2009 19:55

Nje zjarr i fuqishem ka djegur arkiven e nje baze ushtarake rreth 400 kilometra larg Moskes ne Rusi.

Sipas autoriteteve ruse flaket kane shkaktuar vdekjen e pese ushtarakeve, pjese e personelit te bazes Tambov.

Nderkaq zyrtaret ushtarake konfirmojne se dokumentet e djegura ne arkive i perkasin sherbimit secret ushtarak, GRU dhe ishin te cilesuara si “Top Secret”.

Ende te paqarta shkaqet qe cuna ne nisjen e zjarrit nderkohe qe ne vendngjarje kane mberritur zyrtare te larte rus.

Top Channel