Irak, shperthime te forta ne Bagdad

19/08/2009 10:45

Dy shperthime te forta jane degjuar sot ne qender te Bagdadit, nje ne afersi te Zones Jeshile dhe nje prane Ministrise se Financave.

Sipas deshmitareve, prej zonave te shperthimit jane verejtur shtllunga te larta tymi.

Nderkohe sipas agjencise se lajmeve “Aswat”, behet fjale per shperthimin e nje autobombe ne superstraden qe ndodhet ne afersi te Ministrise se Financave, pa shtuar me pas detaje te metejshme.

Top Channel