I gjendet heroine ne banese, kapet i riu

19/08/2009 11:20

Kapet me 15 doza heroine, prangoset nje 34-vjecar nga qyteti i Elbasanit. Nje aksion i specialisteve te antidroges ka nxjerre “zbuluar” te riun, banues ne lagjen “Beqir Dardha” te qytetit te Elbasanit.

Ndersa agjentet e ketij sektori kishin siguruar informacione te sakta ne rrethin shoqeror te ketij personi, koleget e tyre do ta kurorezonin aksionin rreth ores 22:30 te se henes.

Sipas burimeve zyrtare te policise lokale behet e ditur se Gezim Maloku eshte arrestuar ne flagrance per veprat e “prodhimit dhe shitjes se narkotikeve si dhe “kultivimit te bimeve narkotike”, pasi ne nje kontroll te ushtruar ne banese ju gjeten pesembedhjete doza heroine, te cilat ishin te mbeshtjella me leter varaku.

I njejti burim sakteson se vec droges, ne tarracen e baneses i jane gjetur dhe gjashte bime narkotike te llojit kanabis sativa.

Top Channel