Arabi, ndalohen 44 ekstremiste

19/08/2009 16:20

Forcat e sigurise ne Arabine Saudite njoftuan arrestimin e 44 terroristeve te cilet kishin projektuar disa sulme te ndryshme me bomba ne Riad.

Policia ka sekuestruar lloje te ndryshme armesh, municionesh nga ato te kalibrit te lehte deri ne armatime te renda, bomba te sofistikuara dhe detonatore per plasjen e tyre ne distance.

Mbreteria e Saudite konsiderohet nga grupet terroriste dhe Al Kaida si nje regjim i korruptuar dhe sherbetor i perendimit.

Top Channel