Ceceni, vriten dy aktiviste te tjere

11/08/2009 11:50

Nje muaj nga vrasja e Nataliya Estemirova, dy raste te reja shenohen ne Ceceni.

Me jete e kane paguar dy aktiviste punen e tyre per te drejtat e njeriut. Behet fjale per Zarema Sadulayeva, drejtoreshe e nje organizate jo qeveritare qe merret me te rinjte dhe bashkeshorti i saj Alik Dzhabrailov.

Bashkeshortet ishin nga 33 vjec dhe te dy kishin kombesi ruse. Cifti u rrembye te henen pasdite ne Grozny.

Kufomat jane gjetur ne bagazhin e automjetit te tyre te parkuar ne periferi te kryeqytetit cecen.

Lajmin e ka konfirmuar edhe Ministria e Brendshme.

Top Channel