Gaza, bombardime izraelite ne kufi

10/08/2009 09:05

Tension ne territoret e Lindjes se Mesme ku forcat izraelite kane rinisur nje ofensive per bllokimin e grupeve ekstremiste palestineze.

Gjate oreve te para te dites se sotme, avionet izraelite bombarduan disa vendstrehime ne kufirin e Rafahut mes Rripit te Gazes dhe Egjiptit. Lajmin e bejne te ditur zyrtare te larte te Hamasit dhe nje zedhenes i ushtrise izraelite.

Sipas ushtarakut, bombardimi vjen si pergjigje ndaj leshimit te raketave nga Gaza kunder Izraelit. Sulmi nga ajri ka pasur si synim shkaterrimin e tuneleve qe perdoren per te mbajtur arme te ndryshme.

Top Channel