Ceceni, 5 police te vrare ne nje atentat

03/08/2009 09:25

Nje atentat ndaj nje patrulle policie eshte regjistruar mengjesin e sotem ne Itum Kale te Cecenise.

Sipas agjencive ruse te lajmeve, nje grup guerrilasish hapi zjarr ndaj autokolones policore qe nga Shatoi ishte drejtuar per ne Sharoi.

Per pasoje, shtojne burimet, pese agjente kane mbetur te vrare dhe pese te tjere te plagosur.

Top Channel