Kanada, bie skena e koncertit, nje i vdekur

02/08/2009 09:20

Nje tragjedi eshte shmangur ne festivalin kanadez te muzikes ‘country’ ne afersi te Edmonton, ne Kanada.

Sapo kishte mbaruar shfaqja e Billy Currington kur skena u shemb duke tronditur publikun.

Nje person ka humbur jeten dhe gjashtedhjete te tjere kane mbetur te plagosur.

Struktura nuk i rrezistoi dot shiut dhe eres se forte. Ne ate skene, pas Currington, do te ngjiteshin aktori Kevin Costner dhe banda e tij.

Top Channel