Nigeri, serish luftime ne veri, 30 te vdekur

29/07/2009 15:00

Serish perleshje ne veri te Nigerise mes forcave vendase te rendit dhe ekstremisteve islamike qe veteidentifikohen si talebane.

Sipas informacioneve te fundit, nga luftimet kane humbur jeten te pakten 30 persona, qe e cojne ne 260 numrin e viktimave ne kater dite luftime.

Nje burim i policise lokale ka saktesuar se luftimet me te dhunshme u regjistruan ne Hauan Malka, lokalitet ne afersi te qytetit te Potiskumit, ne shtetin e Jobese.

Top Channel