Izrael-Liban, tension ne kufi

28/07/2009 22:15

Tensionohet situata ne kufirin mes Libanit dhe Izraelit. Bejruti ka rritur pranine ushtarake ne kufi me shtetin hebre.

Agjensia e lajmeve zyrtare ne Liban ka njoftuar ndryshimin e nivelit te gatishmerise ne kufi me Izraelin.

Sipas gazetes se perditeshme izraelite, “Haaretz”, vendimi eshte marre nga ana e Bejrutit pas avancimit te disa mjeteve te blinduara ushtarake izraelite ne drejtim te kufirit me Libanin.

Top Channel