Librazhd, makina perplas autobuzin, 1 viktime 

18/07/2009 16:05

Nje makine tip Audi eshte perplasur me nje autobuz turistesh ne aksin Librazhd-Poogradec duke shkaktuar vdekjen e nje prej udhetareve dhe plagosjen e personit tjeter qe po udhetonte me autoveture. (UPDATE)

Aksidenti ka ndodhur prane fshatit Rrajce ku makina me targa LA 6447 A u perplas me autobuzin me targa te huaja si pasoje e shpejtesise se madhe te Audit.

Policia ka mberritur menjehere ne vendngjarje, ndersa mesohet se asnje prej turisteve te ndodhur ne autobuz nuk ka marre plage serioze. Dy te plagosurit jane transportuar menjehere ne spital per te marre ndihmen e pare te bluzave te bardha, por njeri prej tyre nuk ka mundur t’i shpetoje vdekjes.

Top Channel