Topi, Sejdiu dhe Ivanov takohen ne Oher

12/07/2009 19:45

Pas takimit per here te pare te presidentit te Kosoves, Fatmir Sejdiu me homologun e tij maqedonas Gjorgje Ivanov gjate samitit informal te Vlores, organizuar nga presidenti i Republikes Bamir Topi, presidenti Sejdiu ndodhet ne Oher.

Ai eshte takuar ne menyre informale me presidentin Ivanov dhe sot atyre u eshte bashkuar edhe presidenti Topi.

Sipas njoftimeve zyrtare, ne dreken e punes buze liqenit te Ohrit, te tre presidentet kane folur per bashkepunimin mes tre vendeve tona.

Por sigurisht, ky ka qene edhe nje rast i mire per t’u njohur me njeri-tjetrin.

Presidenti i Republikes, Prof. Dr. Bamir Topi u nis sot ne krye te nje delegacioni zyrtar per te marre pjese ne “Festivalin Veror” te Ohrit, me ftese te presidentit te Republikes se Maqedonise, Gjorgje Ivanov.

Sot pasdite, Topi, Sejdiu dhe Ivanov jane duke zhvilluar nje dreke pune ne Oher, ne nje nder pikat turistike dhe historike te qytetit te vjeter te Ohrit.

Kreu i shtetit shqiptar, Bamir Topi se bashku me presidentin e Republikes se Kosoves, Fatmir Sejdiu do te jene te pranishem sonte ne hapjen e Festivalit te 49-te Nderkombetar Veror te Ohrit, ku midis te tjeresh do te luaje edhe kompozitori italian me fame boterore, Enio Morrikone.

Top Channel