3,4 milione refugjate ne Pakistan

30/05/2009 09:35

Rritet numri i refugjateve ne Pakistan. Te dhenat e fundit te qeverise tregojne se aktualisht jane 3,4 milione te tille.

Behet fjale per personat qe kane braktisur zonat e konfliktit mes trupave qeveritare dhe talebaneve ne distriktet Swat, Buner dhe Lower Dir.

Perleshjet startuan pese jave me pare, duke detyruar te ndodhe ai qe mediat e cilesuan si eksodi masiv i pakistanezeve.

Top Channel