Te shtena ne zyren elektorale te Ahmadinexhead

29/05/2009 21:20

Tre persona te armatosur kane hapur zjarr ndaj nje zyre te fushates elektorale te presidentit iranian Mahmoud Ahmadinexhad.

Atentatoret, te cilet mberriten me motor, jane arrestuar, ka bere te ditur kreu i zyres elektorale, Mohamad Reza.

I njejti burim ka shtuar se agresoret prishen materialet elektorale dhe se kur qelluan ndaj mbeshtetesve te presidentit plagosen edhe nje femije.

Top Channel