Meksike, arratisen 53 te burgosur

22/05/2009 12:35

U jane dashur vetem tre minuta per t’u arratisur nga nje burg ne Meksike 53 te burgosurve, pjesetare te nje grupi trafikantesh droge.

Filmimet e kamerave kane treguar sesi te denuarit e organizates “Zetas” jane ndihmuar nga disa punonjes te burgut dhe police per t’ia mbathur nga qelite ne burgun e shtetin Sinaloa. Autoritetet kane vene shperblim per kapjen e te arratisurve.

Ne imazhe shfaqet burgu, ne te cilin te denuarit levizin lirisht nen indiferencen totale te rojave. Videoja transmeton pamje te nje grupi policesh qe transportojne te denuarit neper makina. Per 11 prej tyre eshte vene ne alarm edhe Interpoli.

Ne pranga kane perfunduar ish-drejtori i burgut, supervizori i rojave, si dhe disa police.

Top Channel