Gripi i derrave, 300 raste ne Japoni

22/05/2009 12:45

Numri i personave te infektuar me virusin H1N1 ka kaluar shifren 300 ne Japoni. Shume raste, qe prej dites se djeshme jane raportuar edhe ne kryeqytetin Tokio.

Nderkaq, qeveria ka miratuar nje plan te ri per te ulur nivelin e alarmit shendetesor dhe per te menaxhuar ne menyre me efikase situaten.

Kjo behet per te kufizuar impaktin e masave parandaluese ne jeten e perditshme te njerezve.

Top Channel