Mariah Carey premton albumin e ri ne muajin gusht

21/05/2009 18:55

Mariah Carey ka njoftuar ne blogun Twitter se shume shpejt do te publikoje nje album te ri qe do te jete i 12-ti ne karrieren e saj. 

“Memoirs of an Imperfect Angel” do dale ne treg gjate muajit gusht, ndersa aktualisht ne internet qarkullon nje pjese e kenges “Hate U”, te cilen Carey e ka kenduar gjate nje feste te organizuar nga kompania e veshjeve Def Jam. “Hate U” eshte nje balade e kompozuar nga Tricky Stewart dhe e shkruar nga The-Dream.

Ky album synon te arrije suksesin e “The Emancipation of Mimi” qe shiti rreth 12 milione kopje ne vitin 2005. Ne projektin e ri, Mariah ka bashkepunuar edhe me emra te tille si, Brian Michael Cox e Jermaine Dupri, por emri me i rendesishem i listes eshte producenti Timbaland.

 

Top Channel