Dule: Marreveshja me PD nuk ishte e perjetshme

21/05/2009 23:15

Kreu i PBDNJ-se, Vangjel Dule ka deklaruar se forca qe ai drejton per here te pare do te jete ne nje koalicion para dhe paszgjedhor.

Ai tha se kishte nje marreveshje me PD-ne per te qeverisur, por kjo marreveshje nuk ishte e perjetshme.

“PBDNJ hyn ne zgjedhje e 28 qershorit per here te pare ne historine e vete politike me nje kaolicion para dhe paszgjedhor. Ne kishim nje marreveshje me PD e cila mbaron me legjislativin 2005-2009”, tha Dule.

Top Channel