Virusi A, OBSH: Me shume se 5700 raste

14/05/2009 01:20

Kane arritur ne 5728 rastet e konfirmuara te personave te prekur me gripin e derrave ne te gjithe boten.

Shifra eshte bere publike nga Organizata Boterore e Shendetesise.

Lista e te infektuareve nga virusi A shtrihet ne 33 shtete.

Numri i personave qe kane humbur jeten mbetet 61, por sinjalizime te reja per viktima potenciale te H1N1 kane ardhur nga Meksika, SHBA, Kanadaja dhe Kosta Rika.

Top Channel