Semuret lideri, Depeche Mode anulon koncertin

13/05/2009 10:45

Depeche Mode anuluan nje koncert te parashikuar per t’u mbajtur perpara 20 mije fansave ne Athine, pasi kengetari i grupit, David Gahan, u semur dhe u transportua ne spital.

47-vjecari u semur me gastroenterit dhe sipas nje zedhenesi koncerti do te zhvillohet mbremjen e sotme.
“Dave nuk ndihet mire. Nje mjek po e viziton ate pas skenes dhe fatkeqesisht ai nuk mund te kendoje sot. Ju kerkojme falje”, deklaroi zedhenesi perpara adhuruesve te grupit.

Per diten e neserme grupi ka planifikuar nje tjeter koncert ne Stamboll. Depeche Mode, te cilet u krijuan ne vitin 1980, kane shitur 75 milione albume ne te gjithe boten.

Top Channel