Hamilton gjobitet, parkoi gabim jahtin

13/05/2009 18:55

Lewis Hamilton gjobitet por jo per shpejtesi te madhe, madje ka ndodhur e kunderta.

Kampioni i Formula 1 ka shijuar disa dite pushimi me te dashuren e tij ne Portolfino te Italise, por gjate momenteve te rekalsit ne jaht ai ka marre nje gjobe modeste per parkim te gabuar ne parkun detar te Bergegit.

Menjehere pasi paguan gjoben, kampioni dhe e dashura e tij u larguan per ne det te hapur. Thyerjen e rregullores e ka vene re nje roje bregdetare e Portit te Savones.

Ky episod mund te konsiderohet i pakrahasueshem me telashet qe Hamilton po kalon ne pistat e Formula 1 ku nuk arrin te shprehet si kampioni ne fuqi per shkak te veshtiresive qe makina McLaren Mercedes po kalon gjate ketij sezoni.

Top Channel