Topalli: Rama ka motiv rryshfetet

10/05/2009 21:35

Kryetarja e Kuvendit, Jozefina Topalli, u tha qytetareve ne Shkoder se Partia Demokratike po shkon drejt nje mandati te dyte me premtime te mbajtura.

Sipas zonjes Topalli, projekti i kryeministrit Berisha per mireqenien e cdo qytetari, dinjitetit te tij dhe levizjes pa viza ne Evrope, perballet me projektin personal te Edi Rames.

“Cili eshte motivi i kryetarit te Bashkise se Tiranes? Ka vetem nje motiv: rryshfetet. Ka vetem nje motiv: korrupsionin. Ka vetem nje motiv: 15 perqindeshin. Por 15 perqindeshi do te thote te te blejne more vellezer. Kur je i blere, nuk mund te kete kurre motive, nuk mund te jete kurre lider. Kur je i blere, nuk mund te udheheqesh kurre nje parti, as edhe nje parti dhe aq me pak nje vend”, deklaroi Topalli.

Top Channel