Mediu: PR ka mbrojtur vlerat e familjes

04/05/2009 20:30

Kreu i PR, Fatmir Mediu ka mbrojtur ne Korce bilancin qeverises te mazhorances se djathte.

Sipas Fatmir Mediut, Partia Republikane ne qeverisje ka mbrojtur vlerat e familjes dhe ka dhene nje kontribut real ne anetaresimin e vendit ne NATO.

Ne mandatin e ardhshem, sipas zotit Mediu, duhet vazhduar mbeshtetja per iniciativat private te individeve.

“Te ndertojme realitetin permes iniciatives, te mbeshtesim investimet ne infrastrukture, ne agrobiznes dhe fusha te ndryshme ne menyre qe shqiptaret ate qe enderrojne ta kthejne ne realitet”, ka deklaruar Mediu.

Top Channel