Amy Winehouse perfundon serish ne spital

04/05/2009 10:35

Frike per shendetin e Amy Winehouse. Kengetarja britanike u shtrua ne nje prej spitaleve te Karaibeve, ku ndodhet per pushime.

Amy-t i ka rene te fiket ne plazh, per shkak te dehidratimit. Lajmin e ka dhene zedhenesi i tij, Chris Goodman. Amy, sipas BBC, e ka marre veten dhe eshte ne gjendje te performoje ne festivalin e Jazz, ne Saint Lucia.

Kengetarja e cuditshme britanike, kesaj radhe eshte ndjere keq, ndersa vraponte me disa femije prane shtepise se saj. Per momentin ndodhet ende nen kujdesin e mjekeve, te cilet i keshillojne qe te pije me shume uje.

25-vjecarja eshte shtruar disa here ne spital dhe qendra rehabilitimi per shkak te perdorimit te droges dhe alkoolit.

Top Channel