Vrasja, Berisha: Kriminelet para drejtesise

03/05/2009 00:45

Atentati qe i ka kushtuar jeten deputetit te Partise Socialiste Fatmir Xhindi ne oret e vona te mbremjes se te shtunes eshte denuar ashper edhe kryeministri i vendit, Sali Berisha.

Nepermjet nje komunikate per shtyp kryeministri Berisha e ka cilesuar ate nje akt kriminal dhe barbar , shokuese per  familjen, Fierin dhe per te gjithe vendin.

Kryeministri Berisha denon me ashpersine me te madhe kete akt kriminal te shemtuar dhe i shpreh ngushellimet me te thella familjes, kolegeve dhe bashkepunetoreve te tij te Partise Socialiste dhe Parlamentit.

Kryeministri Berisha i siguron te gjithe shqiptaret se qeveria do te marre te gjitha masat dhe te do te beje cdo perpjekje qe autoret e ketij akti te gjenden sa me pare dhe te vendosen para drejtesise qe te marrin denimin e merituar- perfundon komunikata per shtyp e kryministrise.

Top Channel