Uzbekistan, 26 te vdekur ne nje aksident rrugor

02/05/2009 18:30

Te pakten 26 persona kane humbur jeten si pasoje e nje incidenti rrugor te ndodhur ne Uzbekistan.

Sic njofton policia lokale, 26 personat ishin pasagjere te nje autobuzi qe u perplas me nje ekskavator.

Sipas burimeve, autobuzi po ecte me shpejtesi te larte dhe per pasoje nuk ka mundur te shmange perplasjen me ekskavatorin qe ishte parkuar ne ane te rruges.

Burimet saktesojne me tej se ne autobuz po udhetonin gjithesej 50 veta dhe se ata qe i mbijetuan aksidentit kane mbetur te plagosur.

Top Channel