Netanyahu: Qeveria ime, partnere per paqen

25/03/2009 11:10

Njeriu qe do te jete kryeministri i ardhshem i Izraelit, Benjamin Netanyahu, ka deklaruar se qeveria e tij do te jete nje partnere per arritjen e paqes me palestinezet. 

Lideri i partise Likud tha se do te punoje per paqen, sigurine dhe zhvillimin e shpejte te ekonomise palestineze.

Korrespondentet nga Izraeli thone se Netanyahu po perpiqet te largoje imazhin e dikurshem, si nje kundershtar i procesit te paqes. Ai ndodhet nen presionin e nderkombetareve per te qene i angazhuar per gjetjen e nje formule paqeje, qe bazohet ne krijimin e shtetit palestinez.

Top Channel