Irani: Nuk mjaftojne vetem fjalet e bukura

25/03/2009 20:20

“Nuk mjaftojne vetem fjalet e bukura per te zgjidhur mosmarreveshjet mes Iranit dhe Shteteve te Bashkuara”.

Keshtu ka deklaruar kryetari i Parlamentit iranian, Ali Larijani duke iu referuar mesazhit te presidentit amerikan Barack Obama drejtuar lidereve iraniane.

Nga Naxhafi, ku u takua me autoritetin me te larte shiit te Irakut, ajatollahun e madh Ali Sistani, Larijani ka akuzuar Shtetet e Bashkuara se kane qene organizatore te luftes ne Iran dhe Irak.

Top Channel