Indonezi, alarm fals per bombe ne parlament

25/03/2009 10:45

Nje alarm per bombe ne parlament ka vene ne levizje policine indoneziane.

Njoftimi kishte mberritur permes nje sms dhe sinjalizonte se bomba ishte vendosur ne seline e kuvendit ne Xhakarte. Forcat e rendit nisen kontrollet ne godine, por nuk kane gjetur asnje objekt te dyshimite.

Alarmi fals erdhi disa dite perpara mbajtjes se zgjedhjeve te 9 prillit.

Top Channel