Bombe ne Afganistan, vriten 7 civile

25/03/2009 10:25

Shtate civile gjeten vdekjen nga shperthimi i nje bombe ne lindje te Afganistanit.

Nente persona te tjere u plagosen nga sulmi. Bomba shpertheu ne momentin kur kalonte nje autobus dhe viktimat ishin pasagjeret e tij.

Ngjarja ndodhi ne provincen Khost, prane kufirit me Pakistanin, nje zone ku veprojne rebelet.

Top Channel