Nju Jork, alarmi per zjarr tremb modelet

15/03/2009 11:10

Ne kaos i vertete shoqeroi audicionin per nje konkurs modelesh ne Nju Jork.

Duket se kane qene thirrjet “ka rene zjarr”, ato qe shkaktuan shtypje ne turmen e mijera vajzave  te mbledhura per te konkuruar. Te pakten 6 vajza moren mjekime per plage te marra gjate vrapit per tu larguar nga hoteli ne Manhatan. Policia e Nju Jorkut njoftoi se dy gra dhe nje burre u arrestuan nen akuzen per prishje te rendit publik.

Sipas deshmive, tymi qe i nxiti te dyshuarit te bertisnin per zjarr doli nga nje makine. E me pas duke perfituar nga rremuja nje burre u shfaq ne vendngjarje dhe nisi te vjedhe cantat e konkurenteve. Dhjetera prej tyre kishin qendruar ne rradhe gjate gjithe nates per te konkuruar ne  konkursin “ Top Modelja e ardhdhme e Amerikes” (America’s next top model) te drejtuar nga ish modelja Tajra Benks.

 

Top Channel