SHBA, kriza ul cmimet e biletave ajrore

14/03/2009 17:40

Te fluturosh ne Amerike kushton gjithmone e me pak. Kriza ekonomike ka detyruar kompanite ajrore lokale qe te rishikojne listat e cmimeve dhe efekti ka qene i tille saqe cmimet jane pergjysmuar.

Lajmin e ben te ditur e perditshmja amerikane “Washinton Post”, qe ka kryer nje investigim mes kompanive me prestigjoze te fluturimit.

Sipas gazetes, sot nje bilete vajtje-ardhje brenda Shteteve te Bashkuara kushton me pak se 300 dollare.

Top Channel