Papunesia, amerikanet kerkojne alternativa te reja

14/03/2009 18:15

Nderkohe qe po humbin vendet e punes si pasoje e krizes, shume amerikane jane te detyruar te gjejne te tjera metoda per te jetuar.

Agjencite e lajmeve i kane bere jehone nje te riu, i cili pasi deshtoi te gjeje tjeter pune pasi kompania ku punonte e pushoi, e ka kthyer dhomen ku jeton ne punishte akuarikumesh.

24 vjecari Aleks Andon, i diplomuar ne biologji, ka filluar prodhon ne apartamentin e ndare me 6 shoke akuariume per kandile dhe deri tani ka shitur tre cope, nje prej te cileve kushton 25 mije dollare.

Top Channel