Arrestime pas sulmit ne Irlanden e Veriut

14/03/2009 14:45

Policia ne Irlanden e Veriut arrestoi tre te dyshuar, nje jave pas sulmit ndaj ushtareve britanike ne afersi te kryeqytetit Belfast.

Te arrestuarit, te moshes 21, 32 dhe 41 vjec, tani po merren ne pyetje.

Pergjegjesine per atentatin e kryer te shtunen e kaluar perpara nje kazerme ne Antrim, ne veriperendim te Belfastit, e mori persiper “IRA e vertete”, nje grup i shkeputur prej ish-organizates ilegale katolike IRA.

Top Channel