Irak, polici vendas vret 4 ushtare USA

24/02/2009 18:45

Nje polic iraken ka hapur zjarr nda nje patrulle amerikane ne Mosul, duke vrare 4 marinsa dhe perkthyesin e tyre.

Lajmin e ben te ditur agjencia lokale “Aswat al Iraq”, sipas te ciles ngjarja ndodhi ne perendim te qytetit.

Nderkohe, burime te tjera shtypi, duke iu referuar burimeve policore konfirmojne vrasjen e 4 ushtareve amerikane dhe te perkthyesit.

Top Channel