Antarktide, 100 pasagjere bllokohen ne anijen krociere

17/02/2009 22:20

Rreth 100 pasagjere kane mbetur te bllokuar ne nje anije krociere e cila eshte batuar ne zonen e Antarktides.

Megjithate perfaqesues te marines argjentinase kane siguruar se te gjithe pasagjeret jane ne gjendje te mire shendetesore.

“Gjithcka eshte kontroll. Nuk ka asnje dem ne trupin e anijes dhe nuk ka humbje karburanti”, thone autoritetet.

Ne cdo rast per tu dhene ndihme pasagjereve jane nisur nga Argjentina nje anije dhe nje avion.

Top Channel