Milo: Mafia politike kerkon tokat e bregdetit

16/02/2009 17:25

Ne takimin e zhvilluar ne zonen e Delvines kryetari i Partise Demokracia Sociale, Paskal Milo, ka folur ne lidhje me problemet e hasura se fundmi me tokat ne bregdet.

Milo u shpreh par ate pranishmeve se mafia politike, bashke me pushtetin aktual kane shtrire tentakulat e tyre ne tokat e bregdetit me qellim qe te pervetesojne pronat bregdetasve qe i kane mbajtur me mund dhe djerse per nje shekull te tere.

Milo tha se kerkohet qe ky mund dhe kjo djerse e njerezve te thjeshte si pa gje te keq pervetesohet ne menyre “bandinteske”.
 

Top Channel