Izrael, Livni: Nuk hyj ne qeverine e Likudit

15/02/2009 13:55

Ministrja e Jashtme e Izraelit, Tzipi Livni nuk ka ndermend te hyje ne nje qeveri te udhehequr nga lideri i Likudit, Benjamin Netanyahu.

“Kam qene numri dy i nje qeverie dhe nga ky pozicion nuk jam ne gjendje t’i coj perpara gjerat”, ka deklaruar kryetarja e partise Kadima.

Edhe kryeministri ne ikje Ehud Olmert e ka ftuar Livnin qe te qendroje ne opozite, se sa te hyje ne nje qeveri te udhehequr nga Likud.

Top Channel