Venezuela debon deputetin spanjoll

14/02/2009 10:25

Venezuela ka debuar nje deputet spanjoll te Parlamentit Evropian, pasi ai e kishte quajtur presidentin Cavez diktator.

Luis Herrero kishte kritikuar gjithashtu vendimin per te mbajtur edhe dy ore me shume hapur qendrat e votimit ne referendumin e neserm per ndryshimet kushtetuese. Herrero ishte ftuar te vezhgonte votimet nga nje parti opozitare.

Deputeti u kthyer mbrapsht ne nje fluturim per Brazil, por me pare kishte ftuar shtetasit te votonin te lire. Autoritetet e motivuan debimin e spanjollit me argumentin se kishte prishur paqen dhe harmonine gjate fushates se referendumit. Kete muaj Cavez festoi 10-vjetorin e ardhjes ne pushtet.

Top Channel